İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümü münasebetiyle "12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü" kapsamında program düzenlendi.
  Programa Kaymakamımız Sayın Murat YAYABAŞI, İlçe Protokolü, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

  Vatan sevgisi ile her türlü yokluğa rağmen azimle, inançla, büyük fedakarlıklarla yürütülen; İstiklal Mücadelemizin sembolü olan ve Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren istiklal marşımızın,12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 97.yıl dönümünü kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
  Her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımız; karanlık ufkun ardından doğacak şafağı müjdelemiş, bu çerçevede bağımsızlık özlemini ateşlemiştir. Zor günler yaşayan milletimiz, bu zorlukları birlik, beraberlik ve fedakârlıkla atlatmayı bilmiştir.
  Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'a ve vatan uğruna canını feda eden tüm şehit ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyor, minnetle yad ediyoruz.