30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bekilli’de de düzenlenen resmi törenle kutlandı.

Büyük Taarruz’un 95’inci yıldönümü kutlamaları Bekilli'de saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde başladı. Törene, Bekilli Kaymakamı Osman ÇELİKKOL, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali YILDIRIM , İlçe Jandarma Komutanı Mehmet FİDAN, İlçe Emniyet Amiri Yalçın BULUT, İlçe kurum amirleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, şehit yakınları ve gazilerimiz, muhtarlar, oda ve dernek temsilcileri katıldı.

PROTOKOL ANITA ÇELENK SUNDU

Bekilli Kaymakamı Osman ÇELİKKOL, Bekilli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali YILDIRIM Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı Töreni Jandarma Asb.Kd.Çvş. Burak UZEL'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Kaymakamlık’ta düzenlenen tebrik programıyla devam etti.


KAYMAKAM ÇELİKKOL: “KURTULUŞ SAVAŞI KAHRAMANLARINI RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM”
Bekilli Kaymakamı Sayın Osman ÇELİKKOL; “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı Kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.