30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü tüm yurtta olduğu gibi Bekilli’de de düzenlenen resmi törenle kutlandı.
 
Büyük Taarruz’un 94’üncü yıldönümü kutlamaları Bekilli'de saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde başladı. Törene, Bekilli Kaymakamı Mehmet YILDIZ, İlçe Jandarma  Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Mehmet BEŞEK, Belediye Başkan Vekili İbrahim OKURSOY siyasi partilerin ilçe başkanları, İlçe kurum amirleri, muhtarlar, oda ve dernek temsilcileri,  katıldı.
 
PROTOKOL ANITA ÇELENK SUNDU
Bekilli Kaymakamı Mehmet YILDIZ, Bekilli Belediye Başkan Vekili İbrahim OKURSOY ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Mehmet BEŞEK'in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü Töreni, Jandarma Uzman Çavuş Necdet YİĞİT'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Kaymakamlık’ta düzenlenen tebrik programıyla sürdü.
 
 
KAYMAKAM YILDIZ “KURTULUŞ SAVAŞI KAHRAMANLARINI RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM”
Bekilli Kaymakamı Sayın Mehmet YILDIZ; “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı Kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi