Bekilli Mehmet Ali Ülker Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce her yıl düzenlenen Yıl Sonu Sergisi,  bu yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde Öğrenme Şenlikleri adı altında 26 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 14.00’da Bekilli Kültür Sarayında gerçekleştirildi.

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, açılış konuşması, müzik dinletisi ve işaret dili kursiyerlerinin gösterisi ile belge ve sertifika dağıtım töreninin ardından el sanatları, ahşap ürünleri ve keçe aksesuarlarının sergilendiği karma sergi Bekilli Kültür Sarayında gezildi.
 
        Yıl sonu sergisine Bekilli Kaymakamımız Sayın Önder KOÇ, Bekilli Garnizon Komutanı Vekili Seyfun AVŞAR, Belediye Başkanı Mustafa BAŞKAFA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit ULUSOY  ve daire amirleri katıldı.
 
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit ULUSOY, 2015-2016 eğitim öğretim yılında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 68 kurs açıldığını ve bu kurslara 1814 kursiyerin katıldığını, ilçe nüfusunun az olmasına ve sahip olunan dezavantajlara rağmen kurslara yoğun bir katılımın olduğunu belirterek kursiyerlere, usta öğreticilere ve halk eğitimi merkezi yöneticilerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.  Ardından Gitar Eğitimi  kursiyerlerince hazırlanan müzik dinletisi ve İşaret Dili kursiyerlerince yapılan şarkı çevirisi gösterisi büyük beğeni topladı.
 
        Programın sonunda belge töreni yapıldı. Yıl boyunca düzenlenen kurslarda görev alan usta öğreticilerimize Kaymakamımız Sayın Önder KOÇ tarafından teşekkür belgeleri dağıtıldı.
 
        Sergide el sanatları alanında ve keçe yapımı alanında yıl boyunca yapılan çalışmalar büyük ilgi gördü. Sergide Çocuk Gelişimi standında çocuğun gelişim özelliklerini dikkate alan etkinlikler uygulamalı olarak gösterildi. Bir diğer standımız olan Ebru yapma standına yoğun ilgi gösterildi. Öğrenciler ve vatandaşlar uygulamalı olarak Ebru yapma olanağı buldular.
 
        Ayrıca Bekilli Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Kanserde Teşhiş,Tarama ve Mücadele ile stand açılarak  ilgili broşürler dağıtılıp katılımcılar bilgilendirildi. 
         
Sergide emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.