52.si kutlanan Kütüphane haftası dolayısıyla Kaymakamımız Sayın Önder KOÇ ilçemiz kütüphanesini ziyaret ederek kütüphanemizi inceledi ve kütüphaneden gerekli işlemleri yaparak bir kitap aldılar. Kaymakamımız Sayın Önder KOÇ'un kütüphane haftası ile ilgili olarak mesajı ise şöyledir.
 
        Kütüphanelerin öneminin vurgulanması ve fertlere okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla kutlanan “Kütüphane Haftası” bu yıl 28 Mart-03 Nisan 2016 tarihleri arasında kutlanacaktır. 2016 yılının UNESCO tarafından "Uluslararası Küresel Anlayış Yılı" olarak ilan edilmiş olması nedeniyle 52. Kütüphane haftasının ana teması "Küresel Anlayış ve Kütüphaneler" olarak kabul edilmiştir. 
 
        Bilgiyi doğru, düzenli ve fırsat eşitliği yaratması açısından ücretsiz olarak her yaştan ve sosyal sınıftan insanımıza sunan kütüphanelerin toplum içindeki rolleri oldukça önemlidir.
Bir ülkenin kalkınmasının sağlanması ve çağdaş medeniyetler seviyesine yükselebilmesi ancak eğitilmiş insan gücüyle mümkündür. Eğitilmiş insan gücünün yetiştirilmesinde de eğitim ve öğretimin en vazgeçilmez aracı şüphesiz kitaplardır.

        Toplumların ve fertlerin kültür birikimi okumalarımızın toplamından oluşur. Ayrıca okuyan kişiler çok okumanın beraberinde getirdiği zengin kelime dağarcığı ile insanlarla ilişkilerini güçlendirir ve daha sosyal bir yapıya sahip olurlar. Bu haftayı fırsat bilerek, kendimiz ve çocuklarımıza en güzel tutkunun okuma alışkanlığı ve en iyi dostun, arkadaşın kitaplar olduğunu hatırlatalım.

        Bu duygu ve düşüncelerle, 52. Kütüphane Haftası´nı kutluyor, değerli kütüphanecilerimize başarılar diliyorum
 
Önder KOÇ
Bekilli Kaymakamı